לחץ להגדלה
טל מ"כ
לחץ להגדלה
טל מ"כ
לתמונות נוספות באלבום לחץ כאן
עם שחר בים
(לחץ להצגה)
טקס קצין מצטיין
(לחץ להצגה)
טל בפולין אוג' 2004
(לחץ להצגה)
טל בגדיד
(לחץ להצגה)
שיר לזכרו של טל
(לחץ להשמעה)
לקטעי אודיו ווידאו נוספים לחץ כאן
איציק חפץ הדליק/ה נר לזכרו ב-20/02/2017: "טל היקר, גיבור אמיתי, לא תשכח לעולם. יהי זכרך ברוך".
 
גואל ברדוגו הדליק/ה נר לזכרו ב-11/05/2016: "טל הגיבור והיקר יהי זכרך ברוך".
 
לנרות זיכרון נוספים לחץ כאן
להדלקת נר לזכר טל ברדוגו, אנא מלא את הטופס הבא:
שם פרטי:
שם משפחה:
תוכן: (עד 120 תווים)
הדלק
נקה
לשליחת הודעה למכריך על אתר לזכר טל ברדוגו, אנא מלא כאן את כתובות הדוא"ל שלהם:
שלח
נקה
אם ברצונך לקבל הודעה בדוא"ל בכל פעם שאתר זה מתעדכן, לחץ כאן
מכתב שכתב טל לעדי עם כניסתו לתפקיד מ"מ 

 מכתב של טל לעדי


יש עוד דבר שאני רוצה שתדעי שאת אחד הדברים המשמעותיים ביותר שמחזק אותי כן להישאר כאן וכן לעשות מה שאני עושה. אני מרגיש שככל שאני אוהב אותך יותר כך אני יותר רוצה להישאר פה ולעשות את מה שאני עושה. ועכשיו אני אסביר לך את המשוואה המוזרה הזאת.

אני בחרתי לבסוף להיות קרבי, להיות קצין ובסופו של דבר להיות מ"מ בפלחו"ד (שבלי ספק היא הפלוגה הטובה ביותר בגדוד ואותה לוקחים לכל הפעילויות המסוכנות החשובות והאיכותיות ביותר).

כי אני מאמין שחייבים להגן על הארץ הזאת כי באמת שאין לנו לאן ללכת, וזה המקום שבו אנו חיים ובו נישאר ואנחנו חייבים להיות חזקים ולהישאר ולהילחם על המקום הזה. מעבר לכך בכל פעם שמישהו שומע שהיה פיגוע הוא ממש מתבאס ובעצם נמצא בהרגשה של אין אונים כלומר, "תיראה מה הם עושים לנו ואנו בעצם לא יכולים לעשות כלום בנוגע לכך", מן הרגשה כזאת שהייתי רוצה לעשות משהו אבל אני לא יודע מה אדם בודד כמוני יכול לעשות נגד מערכת כזאת גדולה ומרוחקת.

אז לי אין את ההרגשה הזאת או לפחות היא חלקית כי אני יודע שאני כן עושה משהו, אמנם אני באמת בודד ובורג קטן במערכת אבל אני כן עושה. עכשיו תביני שההבנה של האדם בעצם למה הוא עושה את מה שהוא עושה מיטשטשת כאשר הפעילות והעומס מכביד עליו לאורך זמן (חוסר שינה,שמירות מרובות, לא יוצאים הביתה וכו') ולכן אני חושב שהוא צריך דברים הרבה יותר מוחשיים וקרובים כדי להמשיך ולהבין בשביל מה הוא עושה את זה.

 אני מקפיד כל הזמן לחשוב על הדברים האלה ועל עוד דבר קטן- המשפחה שלי, החברים שלי שאני אוהב והכי הרבה אני חושב עלייך עדילי, מתוקה שלי, מלאך שלי.

בעצם אחרי שחשבתי על זה הגעתי למשוואה המשוגעת הזאת שככל שאני יותר אוהב אותך, יותר מתגעגע אלייך ויותר רוצה להיות איתך, כך גדל הרצון שלי להיות כאן ולעשות את העבודה שלי על הצד הטוב ביותר. בעצם כך אני מרגיש שאני מגן עלייך,   טולי שלך...                                                                           * כל הזכויות שמורות אין להשתמש או להעתיק ללא רשות המשפחה .תודה

 
דברים שכתב טל במהלך קורס קצינים 

 

* כל הזכויות שמורות אין להשתמש או להעתיק ללא רשות המשפחה .תודה

עבודה עצמית – ערכי צה"ל


עולמי הערכי


לפניכם עבודה עצמית אשר נועדה להכין אתכם לשיעור "עולמי הערכי" שיועבר במהלך יום "רוח צה"ל".


1.    ספר על חוויה/אירוע/דמות משמעותית בחייך אשר היוו אבן דרך והשפיעו על גיבוש עולמך הערכי ודרך התנהגותך בהווה.


הדמות המשמעותית בחיי והדמות שממנה אני לוקח הרבה דוגמה שלמדתי ממנה ועדין לומד היא אבי. אני חושב שיש לו חלק חשוב מאוד בגיבוש עולמי הערכי. תמיד הערצתי והערכתי את אבי דבר שהוא מובן מאליו אך בעיקר הערכתי את הדרך שבה התמודד עם דברים ואת הערכים ששידר והיו טמונים בו. ערכים כגון סבלנות – תמיד יש לו סבלנות להסביר לאנשים דברים, גם במקצועו וגם בחיים בכלל. גם לבני משפחתו. תמיד ידע להיות סבלני גם אם ממש משגעים אותו. תמיד חושב עם הראש והלב גם יחד ותמיד יעזור לאנשים שנקרים בדרכו וביכולתו לעזור להם עוד ערכים הינם יושר ודרך הישר. תמיד חינך אותי ונתן לי דוגמא אישית ליושר ואמינות גם אם האמת לא כל כך נעימה.


 


2. פרט מספר ערכים בהם אתה מאמין וכיצד הגעת להאמין בהם. אחר פרט                     כיצד באים לידי ביטוי ערכים אלה בהתנהגותך (לאו דווקא ערכים צבאיים).


יושר ואמינות, סבלנות, עזרה לזולת.


הגעתי להאמין בערכים אלו מנסיון. כלומר אם אתה משקר או לא אמין אתה פתאום רואה שזה לא שווה, שאנשים לא מעריכים אותך ואם אתה ישר ואמין תמיד יסמכו עליך גם אם עשית משהו שלא כל כך יש להתגאות בו אך אמרת את האמת ימשיכו להאמין בך.


כמו כן גם סבלנות ועזרה לזולת הם ערכים שאתה מאמין בהם ומטמיע אותם בך לאור ניסיון העבר. אתה מגלה שזה שווה גם מבחינה רגשית וגם באיך אנשים רואים ומתיחסים אליך אח"כ.
 
אם יש לך חומר מתאים מפרי עטו אנא שלח על כך הודעה למנהל האתר.
 
שם פרטי:
שם משפחה:
חיפוש מתקדם
דף הבית |  יצירת אתר זיכרון |  מידע לאבלים ולמנחמים |  אודות "עד עולם" |  תקנון |  צור קשר |  כל אתרי ההנצחה
כל הזכויות שמורות ©